„MAKSYMIUK. KONCERT NA DWOJE"
Tomasz Drozdowicz - absolwent Reżyserii Wydziału Filmu i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autor filmów dokumentalnych (m.in. Znaki Pokuty, Nazukos czyli z biegiem Sprząśli, Dom wielki jak zamek, Potrójny Hamlet w Elsynorze, Świat według Lema, Kolba, na szczęście!, Zupa na puentach, Koncert na dwoje – Nagroda Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym 2018), teledysków, seriali, programów telewizyjnych, widowisk teatru telewizji (Człowiek, który zatrzymał Rosję). Zadebiutował w filmie fabularnym jako reżyser i producent powstałego w koprodukcji polsko-niemieckiej „Futra”.
Maria Nockowska - dziennikarka, teatrolożka, autorka i realizatorka programów telewizyjnych (Czytane inaczej, Mickiewicz dla dorosłych, Świat ze słów, Minotaur, czyli Sfinks), widowisk poetyckich i teatralnych (Karol Levittoux, Bracia Niemojowscy, Klementyna, Bić się czy nie bić, Aleksander Wielopolski, Maurycy Mochnacki, Wincenty Krasiński) oraz filmów dokumentalnych o sztuce: Artystą być, PWST, Machiny cudowności, Król i cesarzowa, Potrójny Hamlet w Elsynorze, Wizyta, Kolba, na szczęście!, Zupa na puentach; Autorka filmów "Juliusz Słowacki Tańczy", "Zniewolony teatr", "Wizyta", "Spadkobiercy Ireny Sendlerowej", " Wróżka z getta”.
„POŻEGNANIE JESIENI”
Maria Pakulnis –aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Absolwentka warszawskiej PWST (1980). Należy do grona najwybitniejszych aktorek, zdobyła szczególne uznanie zarówno wśród krytyków, jak i publiczności. Za swe artystyczne dokonania wielokrotnie wyróżniona nagrodami : nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, nagrodą aktorską na MFF w Taorminie, Brązowymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku ,Złotym Ekranem, w 1998 r. odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. Laureatka Wielkiego Splendora – Nagrody Teatru Polskiego Radia. Już u progu kariery współpracowała z najważniejszymi reżyserami:
Bogdan Mozer – polski scenograf i dekorator wnętrz. Wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W swoim dorobku ma m.in. takie tytuły jak: „Zmory”, „Akademia Pana Kleksa”, czy „Pożegnanie jesieni”.
Urodził się 9 stycznia 1944 roku w Pabianicach. Absolwent Politechniki Łódzkiej. Swoją przygodę z teatrem rozpoczął już w czasach studenckich jako scenograf, a później także kierownik Teatru Satyry „Pstrąg”. W tym czasie, jako animator, działał również w klubie studenckim „Pod siódemkami”, był szefem „Galerii 77”, a także komisarzem plastycznym kultowych Łódzkich Spotkań Teatralnych.
W 1976 roku rozpoczął współpracę ze słynną Wytwórnią Filmów Fabularnych w Łodzi, a rok później zadebiutował na planie filmu Grzegorza Królikiewicza „Tańczący Jastrząb”. Jest autorem scenografii lub dekoracji wnętrz do kilkudziesięciu filmów fabularnych, a w swoim dorobku ma m.in. takie tytuły jak: "Zmory"(1978), „Akademia Pana Kleksa”(1982), „Podróże Pana Kleksa”(1985), "Życie wewnętrzne"(1986), „Jeniec Europy”(1989), „Pożegnanie jesieni”(1990), „Śmierć dziecioroba”(1990) czy „Psy”(1992). W dalszym ciągu tworzy również dekoracje do licznych spektakli teatralnych.
W latach 2003 – 2006 prowadził w Łodzi własną galerię „MOZER – Studio” zajmującą się popularyzacją sztuk wizualnych, promocją i sprzedażą obiektów artystycznych, a także aranżacją wnętrz.
Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Międzynarodowego Muzeum Artystów.
Żródło: www.sfp.org.pl
„JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA”
Tobiasz Piątkowski - projektant i scenarzysta. Jeden z najbardziej cenionych polskich scenarzystów komiksowych. Obecnie creative director w firmie Tengent.
Opublikował ponad 750 plansz w tym 11 pełnometrażowych albumów. Współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego, tworząc autorską serię komiksową BRADL poświęconą postaci kuriera Kazimierza Leskiego. Laureat Nagrody publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier oraz Koraka dla najlepszego scenarzysty. Ekspert w zakresie tworzenia oryginalnych IP zarówno na potrzeby kampanii promocyjnych, jak i edukacji czy rozrywki. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Dominik Wawrzyniak - lead zespołu layout/previz w dziale animacji, a także reżyser i reżyser animacji. Od początku drogi zawodowej związany z Platige Image – najpierw jako freelancer wspomagający studio w produkcji krótkich metraży i projektów specjalnych, od 2011 r. jako stały członek zespołu na stanowisku Layout Artist. Absolwent kierunku Animacja i Efekty Specjalne w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zdobył stypendium Animation Institute w Filmakademie Baden-Württemberg w Niemczech.
Największą satysfakcję daje mu obserwowanie, jak świat opisany w scenariuszu ożywa na ekranie. Jego pasje to fotografia analogowa i kulinaria.
WYBRANE PROJEKTY:
- - ANOTHER DAY OF LIFE / JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA
- - FOR HONOR Marching Fire
- - LEGENDY POLSKIE ALLEGRO
- - WIEDŹMIN Trailery
- - TOTAL WAR: Warhammer
- - TOTAL WAR: Warhammer 2
- - TOTAL WAR: Three Kingdoms
„KSIĄŻĘ I DYBUK”
Małgorzata Zacharko – urodzona w Oświęcimiu. Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i public relations na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
Kierowała działami promocji Teatru i. Juliusza Słowackiego i Teatru Bagatela w Krakowie. Od 2007 pracuje w branży filmowej jako kierownik produkcji i producent, prowadzi serwisy produkcji niemieckich filmów w Polsce, oraz wykłady z organizacji produkcji na Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. Prowadzi firmę Film Art Production, która wyprodukowała nagrodzony m.in. na festiwalu w Wenecji i nominowany do Orłów dokument o Michale Waszyńskim, p.t. „Książę i dybuk”.
Andrzej Dąbrowski – urodzony w Olsztynie. Absolwent PWSFTviT im.L.Schillera w Łodzi.
Montażysta filmów dokumentalnych i fabularnych nagradzanych na festiwalach w Polsce i poza granicami naszego kraju. Zanim związał swoje życie zawodowe z montażem, studiował leśnictwo, kręcił teledyski zespołom polskiej sceny alternatywnej, do tej pory gra na gitarze basowej w jednym z nich (zespół Organizm).
Wykładowca montażu filmowego w PWSFTviT w Łodzi.
Członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów.
PROWADZĄCY SPOTKANIA
Ryszard Jaźwiński - sporą część życia wciąż spędza w kinie. Absolwent studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja: Kultura i stylistyka języka polskiego), tych doktoranckich nie pozwoliło mu ukończyć mile absorbujące prowadzenie porannych i popołudniowych audycji "Zapraszamy do Trójki" oraz wielu innych. Współpracę z Polskim Radiem rozpoczął jeszcze w czasie studiów, a tuż po ich ukończeniu trafił do Redakcji Programu 3. Wciąż jest to jego pierwsze miejsce pracy.
Agnieszka Szydłowska - dziennikarka radiowa i telewizyjna. Związana z radiową Trójką, w której od lat prowadzi audycje autorskie. Wieloletnia współpracowniczka TVP Kultura.
Jerzy Armata - Krytyk filmowy i muzyczny. Wiceprzewodniczący Koła Piśmiennictwa Stowarzyszenia Filmowców Polskich, polskiej sekcji FIPRESCI (Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych). Selekcjoner i juror wielu festiwali filmowych. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dyrektor artystyczny Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Autor licznych artykułów prasowych, audycji telewizyjnych i radiowych, a także kilkunastu książek o tematyce filmowej (jedna z nich „Z Armatą na Wilka. Animowany blues Mariusza Wilczyńskiego” została w roku 2012 uhonorowana nagrodą PISF, a inna – napisany wspólnie z Anną Wróblewską „Polski film dla dzieci i młodzieży” – nagrodą ZAIKS-u, a także nagrodą PISF, 2015). Odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” (2013). Laureat Platynowych Koziołków 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” w Poznaniu (2015). W latach 1978-1988 szef programowy Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanem.
KONCERT
Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku.
Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na jego płytach pojawiali się m. in. Clarence Penn, Chris Potter, Manuel Valera, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk.
Wśród muzyków, z którymi grał i nagrywał warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Anna Maria Jopek, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Adam Holzman, Marcus Miller, Leszek Możdżer, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba.
Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.
Artur Lesicki – gitarzysta jazzowy i kompozytor. Ma na swym koncie współpracę z czołowymi muzykami jazzowymi: Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Peterem Herbolzheimerem i Adamem Holzmanem. Współpracował jako muzyk sesyjny z gwiazdami polskiej muzyki popularnej: m. in.: Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Krystyną Prońko, Krzysztofem Kiljańskim, Mieczysławem Szcześniakiem.
Uczestniczył w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych oraz jako członek orkiestry i solista w największych polskich festiwali muzycznych.Jako lider autorskiego projektu Artur Lesicki Acoustic Harmony gitarzysta nagrał dwie znakomicie przyjęte płyty: „An Unbelievable Silence” i „Stone & Ashes”. Jest autorem cenionych edukacyjnych wydawnictw multimedialnych - szkoły gitarowej DVD „Rzemiosło i sztuka” cz. I i II oraz książki poświęconej grze akordowej „Jak oni to robią”.