KALKEDON DANCE 

Kalkedon Dance pochodzi z regionu Marmara położonego w północno-zachodniej Turcji.
Artyści zaprezentują fragment swojego obszernego repertuaru zatytułowany „Jesteśmy Anatolią”. W skład festiwalowego programu wejdą tańce z pięciu regionów tej krainy pochodzące z XIX wieku. Wszystkie zostaną odtańczone w tradycyjnych strojach i przy akompaniamencie typowych dla regionu instrumentów.
Jako pierwsze zaprezentowane zostaną tańce weselne z regionu Mardin w południowo wschodniej Anatolii.
Następnie artyści zatańczą popularny w regionie Silifeke taniec z łyżkami wykonywany wspólnie przez kobiety i mężczyzn śpiewających i wybijających rytm przy pomocy drewnianych łyżek.
Trzeci punkt programu to tańce z Bitlis we wschodniej Turcji. Należą one do grupy Halay i są wykonywane w rzędach przy akompaniamencie surm i davonów (bębny).
W czwartej części występu zobaczymy taneczne pożegnanie młodzieńców z regionu Kirkalerli wyruszających na służbę w armii tureckiej. Na zakończenie przeniesiemy się w region Morza Czarnego, gdzie dużą popularnością cieszy się Horon, wykonywany w kole. Taniec ten charakteryzuje się bardzo szybkim tempem i wykonywany jest w towarzystwie dźwięków kemanczy, tradycyjnego instrumentu smyczkowego rozpowszechnionego na całym Bliskim Wschodzie.

Zespół zaprezentuje się w kategorii III stylizowanej